pozadie z napisom Tomata

Príbeh našej spoločnosti

Firma TOMATA je najväčším výrobcom paradajkového pretlaku na Slovensku. Bola založená v roku 1991 pod názvom KOLAGREX Int., spol. s r.o. v Kolárove, kde doteraz sídli.

Prioritne sme sa zameriavali na výrobu polotovarov - koncentrátov v aseptických 200 kg obaloch. Postupne sme rozšírili náš  výrobný program  o paradajkové pretlaky, kečupy, horčice, paradajkové omáčky a sterilizovanú zeleninu v maloobchodnom balení. Naša firma dohliada na kvalitu v každej fáze výroby od pestovania, až po spracovanie.

Vkladáme veľa úsilia do toho, aby si naše zdravé pochúťky udržali priazeň spotrebiteľov. Preto venujeme veľkú pozornosť nielen kvalite surovín, ale aj modernizácii výrobných zariadení.

 

História

 • 1991

  Založenie spoločnosti a dovezenie výrobnej linky na spracovanie paradajok od renomovanej firmy Rossi & Catelli S.p.A. Parma z Talianska. Začala výroba paradajkového pretlaku pre veľkoobchodný odber.

 • 2000

  Naša spoločnosť začína vyrábať pretlaky a kečupy v malospotrebiteľskom balení pod značkou TOMATA.

 • 2006

  Snaha ponúknuť zákazníkovi vždy niečo nové, priniesla v roku 2006 nový výrobok –pochúťkovú plnotučnú a kremžskú horčicu.

 • 2008

  Na želanie zákazníkov sme vyvinuli nový rad chutných omáčok na cestoviny – milánsku, mexickú a bolonskú. Do portfólia sme pridali aj klasickú paprikovú pomazánku.

 • 2009

  Zahájili sme výrobu ovocného programu formou ovocných nátierok ako i jablčného pyré v rôznych baleniach na báze aseptických polotovarov. V programe našej firmy figuruje aj výroba tradičných zeleninových zmesí – čalamády, leča, kvasenej kapusty, červenej repy a ďalších výrobkov.

 • 2014

  Na trh prinášame nový produkt – drvené paradajky, vyrobené z tých najlepších, na južnom Slovensku vypestovaných rajčín.

 • 2016

  Zmena názvu firmy na TOMATA, s.r.o..

 • 2019

  Našou prioritou je výroba kvalitných a zdravých potravín. Preto sme v marci tohto roku absolvovali certifikáciu IFS FOOD, medzinárodnú normu kvality a bezpečnosti potravín.

 • 2020

  V snahe vyrábať stále kvalitnejšie výrobky sme rozšírili naše portfólio o prémiovú radu produktov. Tieto výrobky vystupujú z rady bežných produktov vďaka svojmu výnimočnému zloženiu najvyššej kvality – vysokým podielom horčičných zŕn a paradajok na 100g výrobku, SK pôvodu rajčín priamo z našich polí, bez gluténu a GMO surovín a taktiež ekologickému – plne recyklovateľnému obalu so zníženou váhou plastových obalov k čo najmenšiemu zaťaženiu životného prostredia. Firma aj v tomto roku absolvovala certifikáciu IFS FOOD pričom výrobky získali ocenenie Slovak kvality a Slovak GOLD a v rámci modernizácie výroby automatizovala ďalšiu časť výrobného procesu.

 • 2021

  Spotrebiteľ má právo vedieť čo kupuje. Preto v spolupráci so spoločnosťou Trace Food do predajní prinášame prémiovú radu výrobkov najvyššej kvality vybavenú QR kódmi, ktorých nasnímanie poskytne zákazníkovi detailné info o SK pôvode suroviny produktu a o jeho ceste z výrobnej haly až do nákupného košíka.